STEGEN EN VLUCHTWEGE

Korte omschrijving

Onder leiding van een gids maken de kinderen een speurtocht door het oude Urk waarbij verteld wordt over de gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog. Om te weten wat er zich afspeelde in ons dorp tijdens deze oorlog heeft gids Jaap Bakker de tocht ‘Stegen en Vluchtwegen’ door het dorp samengesteld. Een tocht over de oorlogstijd op Urk en hoe de stegen gebruikt werden als vluchtwegen. 

Waar zaten de schuilplekken en welke mensen waren erbij betrokken. We willen jong en oud vertellen dat de mensen in die tijd niet vrij waren en onrecht en honger leden. Maar ook van mensen die trouw en moedig waren, soms met gevaar voor eigen leven. We willen deze educatieve en culturele tocht bij u onder de aandacht brengen om de jeugd te informeren over de oorlogstijd in hun eigen woonplaats. Dit doen we met verhalen op tastbare plaatsen en ondersteunen dit eventueel met inzet van figuranten. We hebben ook een lesbrief ontwikkeld. Hierin staan vragen die tijdens de tocht aan bod komen. 

  • Locatie: buiten, oude dorpskom
  • Lesduur: 1,5 uur
  • Aantal deelnemers: 15
  • Prijs: € 7,50 per leerling (<12 jaar), groepstarief kan besproken worden

Bijzonderheden

Graag vooraf reserveren. 

Contactgegevens

Tourist Info

Wijk 2 – 2

Urk

T: 0527-684040

I: www.touristinfourk.nl